Z wizytą przy ul. Czereśniowej u Pana Kuleczki - zajęcia dla przedszkolaków w Filii nr 9
2023-05-29 09:58:00

ul. Wodeckiego 2

e-mail: filia9@biblioteka.jastrzebie.pl

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 16 w Jastrzębiu-Zdroju gościły na ulicy Czereśniowej u Pana Kuleczki. Poznały jej mieszkańców tej ulicy,  tj.: tytułowego Pana Kuleczkę, psa -  Pypcia, kaczkę – Katastrofę i muchę Bzyk-Bzyk.

Z książki dowiedziały się, co to znaczy, że ktoś patrzy na świat przez "różowe okulary", a na zakończenie zajęć dzieci wykonały takie okulary dla siebie.

Najmłodsi uczestniczyli również w zabawie pt. "Jestem przyjacielem pana Kuleczki i zostanę jego sąsiadem – mieszkańcem ulicy Czereśniowej".

Zajęcia odbyły się w ramach cyklu "Złota dwudziestka", w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.