Wakacje 2023
2023-06-26 13:20:00

Nareszcie wakacje! Przed nami dwa długo wyczekiwane miesiące, wypełnione beztroską zabawą. W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza najmłodszych na wakacyjną wyprawę w kosmos - pod hasłem "Tajemnice wszechświata". A do odkrycia jest dużo!

Podczas tegorocznych wakacji Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na wakacyjną wyprawę w kosmos – pod hasłem TAJEMNICE WSZECHŚWIATA.

Za nami liczne atrakcje w postaci warsztatów artystycznych, które odbywają się zarówno we wszystkich bibliotekach w mieście jak i w plenerze, w Parku Zdrojowym. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach edukacyjnych oraz ruchowych. Pasjonaci programowania uczestniczyli w warsztatach, podczas których konstruowali statki kosmiczne, a wielbiciele gier planszowych mogli spróbować swoich sił w „Kosmicznych rozgrywkach”.

W Parku Zdrojowym o swojej najnowszej książce opowiadał Tomasz Żak. Miłośnicy malowania mogli wziąć udział w międzypokoleniowym plenerze malarskim. Pod koniec lipca na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego odbyło się Czytanie na trawie, którego gościem był Jacek Karczewski.

Oprócz wydarzeń w Bibliotece Głównej i filiach, w każde wtorkowe, środowe i czwartkowe popołudnia bawimy się wspólnie pod Inhalatorium w Parku Zdrojowym, gdzie zapraszamy na warsztaty plastyczne i artystyczne. Wielbiciele mang spotykają się w każdy czwartek w Filii nr 2 w Parku Zdrojowym, gdzie pogłębiają wiedzę o japońskiej sztuce komiksu.

Przed nami kontynuacja wakacyjnych warsztatów o tematyce kosmicznej, ale to nie koniec atrakcji jakie przygotowaliśmy dla młodych i nieco starszych.

W drugim miesiącu wakacji zapraszamy do Parku Zdrojowego 10 sierpnia, gdzie gośćmi Biblioteki będą Przemysław Wechterowicz oraz Jakub Małecki. Pierwsze spotkanie adresowane jest dla dzieci a drugie dla starszych czytelników. Kolejna atrakcja czeka na nas 19 sierpnia, gdzie podczas kolejnego Czytania na trawie w Parku Zdrojowym będzie można spotkać się z Filipem Łobodzińskim i Małgorzatą Rejmer. Na młodszych czekają warsztaty rysowania mangi i warsztaty artystyczne tworzenia lapbooków. W tym dniu zapraszamy również wszystkie dzieci do udziału w spektaklu teatralnym „Takie sobie bajeczki”.

Wakacje pożegnamy uroczyście 25 sierpnia podczas KOSMICZNEGO ZAKOŃCZENIA WAKACJI w Parku Zdrojowym. Na uczestników tego wydarzenia czekać będzie między innymi: mobilne planetarium, warsztaty o tematyce astronomicznej, gry i kolorowanki wielkoformatowe, warsztaty artystyczne, warsztaty programowania z klockami LEGO, gry i zabawy ruchowe oraz gra terenowa.

Wydarzenia organizowane podczas wakacji w Bibliotece odbywają się w ramach projektów dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje 2023

oraz ze środków Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie oraz w załączonym harmonogramie.

PLAN WYDARZEŃ BIBLIOTEKA GŁÓWNA I FILIE