Premiera najnowszej książki Tomasza Żaka
2023-07-06 14:14:00

Park Zdrojowy - Inhalatorium

ul. Witczaka 5

ATARAKSJA - taki tytuł nosi najnowsza książka TOMASZA ŻAKA. Premiera książki połaczona ze spotkaniem autorskim miała miejsce 15 lipca w Parku Zdrojowym.

Akcja nowego kryminału toczy się w Jastrzębiu-Zdroju.

Poniżej opis książki, pochodzący z Wydawnictwa Sine Qua Non:

Wacław Wolf, zmęczony życiem 40-latek, jedzie do Jastrzębia-Zdroju. Ma stawić się na odczyt testamentu swojej ciotki, o której istnieniu nie miał pojęcia. W drodze do uzdrowiska dochodzi do zastanawiającego incydentu — czyżby ktoś celowo próbował zepchnąć Wacława z autostrady?

Na miejscu okazuje się, że odziedziczył dom ciotki, a raczej to, co z niego zostało, czyli przede wszystkim sejf z mnóstwem starych listów, w których zrozumieniu pomaga mu poznana w Jastrzębiu przebojowa młoda blogerka, Klementyna Jaworek. W listach zawarte są dzieje pewnej zakazanej miłości, które stają się kluczem do odkrycia tajemnic dotyczących rodziny Wacława oraz przyczynkiem do zmierzenia się z bardzo niebezpieczną nacjonalistyczną organizacją.

W Ataraksji Tomasza Żaka tajemnica goni tajemnicę, jednak tę największą i tak skrywa człowiek.

Jeśli jakiś region ma duszę, to na pewno ma go Górny Śląsk spisany piórem Tomasza Żaka.

Tomasz Żak zajmował się wieloma rzeczami: był dziennikarzem telewizyjnym, zarządcą nieruchomości, handlowcem, wokalistą w kapeli hardcore punk oraz radnym miejskim. Obecnie razem z narzeczoną prowadzi firmę, a większość wolnego czasu spędza na wprowadzaniu się w stan euforii za pomocą butów do biegania i kilogramów żelastwa do przerzucenia. Jak nie śpi, to czyta, a jak nie czyta, to gra na konsoli: zdecydowanie za długo. Autor świetnie przyjętych kryminałów: Trzydziestki oraz Dwudziestki. Ataraksja to jego trzecia książka.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA

Sobotniemu wydarzeniu towarzyszył Międzypokoleniowy Plener Malarski - w ramach projektu KULTURALNY OPEN SPACE. Miłośnicy malarstwa w różnym wieku mieli okazję wspólnie odkrywać tajniki poszczególnych technik tej dziedziny, a także wymienić się cennymi doświadczeniami.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PLENERU