Czytanie na trawie z JACKIEM KARCZEWSKIM

Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego
ul. Kazimierza Wielkiego
22.07.2023 r. godz. 9:00

Za nami bardzo ciekawe spotkanie autorskie w ramach projektu BIBLIOTEKA MARZEŃ. Projekt zakłada organizację niektórych spotkań w miejscach nieoczywistych, poza bibliotecznymi murami.

Tym razem zabraliśmy Was do rozśpiewanego królestwa ptaków. A naszym przewodnikiem był JACEK KARCZEWSKI. Odkrywaliśmy wspólnie ciekawostki ze świata ptaków, wędrując po leśnych ścieżkach w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego.

Po spacerze ornitologicznym odbyło się krótkie czytanie na trawie, warsztaty artystyczne, podczas których można było wykonać ptasi latawiec. A na wędrowców i wielbicieli literatury i jastrzębskiej przyrody czekał słodki poczęstunek.

W okolicach tężni zostawiliśmy dla Was kilka książek. Korzystajcie i czytajcie!

Dziękujemy wszystkim za obecność i do zobaczenia!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzacych z Funduszu Promocji Kultury

Jacek Karczewski - częsty gość programów i audycji radiowych poświęconych przyrodzie; autor licznych publikacji i artykułów (m.in. cyklu Wakacje z ptakami w Kwartalniku „Przekrój”) oraz większości wydawnictw Ptaków Polskich – stowarzyszenia, z którym związany jest od samego początku jako jego współzałożyciel i do niedawna wieloletni prezes zarządu. Pomysłodawca i główny copywriter większości realizowanych tam projektów oraz towarzyszących im kreacji artystycznych, w tym cieszących się dużym uznaniem kampanii społecznych. Wśród najbardziej charakterystycznych można wymienić Bądź na pTAK! i Ogród na pTAK, Noc Sów, Nie będzie ptaków – nie będzie śpiewania!, Ptak też człowiek. Niektóre z nich należą do największych proprzyrodniczych przedsięwzięć wdrażanych do tej pory w Polsce. (za: Wydawnictwo Poznańskie).