Kulturalny Open Space - czytanie na trawie, spotkania autorskie, przedstawienie teatralne, warsztaty artystyczne
2023-07-28 09:21:00

Park Zdrojowy
pod Inhalatorium
ul. Witczaka
19.08.2023 r., godz. 15:00

19 sierpnia zapraszamy wszystkich do Parku Zdrojowego na Kulturalny Open Space. Dla wielbicieli literatury i sztuki przygotowaliśmy przyjazną przestrzeń, w której odbędą się spotkania i warsztaty.

W programie:

15:00 Historia w obrazach – warsztaty rysowania mangi z Izabelą Stawarz (Filia nr 2)

15:00 CZYTANIE NA TRAWIE z Filipem Łobodzińskim - spotkanie autorskie

15:00 Warsztaty tworzenia lapbooków

16:30 Takie sobie bajeczki – przedstawienie teatralne dla dzieci w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie

18:00 Spotkanie autorskie z Małgorzatą Rejmer

ZOBACZ GALERIĘ

FILIP ŁOBODZIŃSKI Iberysta, dziennikarz, muzyk i tłumacz z angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, katalońskiego, portugalskiego oraz ladino. Laureat Nagrody Instytutu Cervantesa w Warszawie w 2005 r. Przez lata pracował jako dziennikarz, współprowadził program „Xięgarnia”. Współzałożyciel Zespołu Reprezentacyjnego oraz dylan.pl. W Biurze Literackim ukazały się przetłumaczone przez niego książki Dylana: Duszny kraj (2016) oraz Tarantula (2018), Patti Smith: Tańczę boso i Nie gódź się oraz Salvadora Espriu Skóra byka. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MAŁGORZATA REJMER W 2009 roku wydała powieść Toksymia. W 2013 roku opublikowała zbiór reportaży Bukareszt. Kurz i krew, za który otrzymała Nagrodę „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej, Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia oraz Gwarancję Kultury TVP Kultura. Była także nominowana do Nagrody Literackiej Nike, Paszportu „Polityki” i Nagrody im. Beaty Pawlak. Za swoją trzecią książkę Błoto słodsze niż miód otrzymała Paszport „Polityki”, Nagrodę Fundacji im. Kościelskich oraz Bursztynowego Motyla.