Wystawa prac Agnieszki Chrzanowskiej - Małys
2023-08-01 15:02:00

Galeria Pod Sową
sierpień 2023 r.

Zapraszamy do oglądania unikatowych prac plastycznych w technice batiku na papierze czerpanym autorstwa Agnieszki Chrzanowskiej - Małys

Agnieszka Chrzanowska-Małys Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach (specjalizacja: tkanina artystyczna). Studia na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Dyplom realizowała w Pracowni Malarstwa dr Michała Marka i Pracowni Multimediów dr hab. Przemysława Pintala, prof. uczelni, ASP. Ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom w IV Pracowni Interdyscyplinarnej (sztuka z papieru) dr hab. Małgorzaty Buczek–Śledzińskiej, prof. uczelni, ASP im. Jana Matejki, aneks do dyplomu w Pracowni Malarstwa prof. Zbigniewa Sprychy. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Przygotowanie pedagogiczne w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Uczestniczka kilku wystaw indywidualnych oraz kilkunastu wystaw zbiorowych krajowych (Warszawa, Kraków, Gliwice, Katowice, Bytom, Biecz, Ostrów Wielkopolski, Krosno, Olkusz, Pyskowice) i międzynarodowych (Argentyna, Rumunia, Ukraina, Włochy). Otrzymała wyróżnienie prezesa Gliwicko-Zabrzańskiego Okręgu ZPAP podczas XI Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Moje Miasto - Gliwice 2020 oraz dwukrotne wyróżnienie V i VI edycji G.Part - Gliwickiego Przeglądu Artystycznego (2017,2018). W 2021 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Gliwic w kategorii „Upowszechnianie kultury" za całokształt działalności, a w 2022 Nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice w ramach XIII Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Moje Miasto Gliwice 2022. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków, Okręg Gliwicko-Zabrzański (od 2021) oraz Polskiego Komitetu InSEA-Międzynarodowego StowarzyszAgnieszkaenia Wychowania przez Sztukę (od 2019).

Założycielka autorskiej pracowni plastycznej studio acm w Gliwicach (od 2012 r.) Pole działalności: sztuka włókna, tkanina artystyczna, autorski papier czerpany, malarstwo olejne.

Wystawa potrwa do 31 sierpnia

ZOBACZ GALERIĘ