Podróże marzeń - Japonia - spotkanie autorskie z Piotrem Milewskim
2023-09-29 18:09:00

12.10.2023 r.

Za nami „Podróż marzeń ”z Piotrem Milewskim, oczywiście literacka podróż, po Kraju Kwitnącej Wiśni smile
Podczas spotkania mieliśmy okazją porozmawiać o tym jak podróżować po Japonii, o ludziach których pisarz spotkał na swojej drodze i o ciekawych miejscach, które odwiedził. Dowiedzieliśmy się co czytają Japończycy
i jaki sport sprawia, że ich serca biją szybciej.

ZOBACZ GALERIĘ

PIOTR MILEWSKI

Pisarz, dziennikarz, fotografik, podróżnik i ekonomista. Debiutował w 2000 roku wierszem na łamach Magazynu Literacko-Publicystycznego Młodych Iskra. Autor bestsellerowych książek „Transsyberyjska” (2014), „Dzienniki japońskie” (2015) i „Islandia” (2018). Współautor książki „Hokkaido. Japonia bez gejsz i samurajów” (2006) oraz antologii „Azja. Opowieści podróżne” (2018).

Pisze po polsku, angielsku i japońsku. Publikuje teksty i zdjęcia w: National Geographic Traveler, Magazyn Kontynenty, Magazyn USTA, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Tygodnik Powszechny, Podróże, Odra, Zwierciadło, Kwartalnik Literacki WYSPA, Poznaj Świat, Miesięcznik społeczno-kulturalny "Teraz" (w Filadelfii), Gazeta Polska w Japonii oraz japońskich Mainichi Weekly, Hokkaido Shimbun, Gengo i Tetsudō Fan.