Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

Aktualności

Bliżej natury - wystawa prac Elżbiety Zrobek
2023-10-02 11:57:00

Galeria „Pod Sową”
ul. Wielkopolska 1a

Od 29 września w naszej galerii ' Pod Sową" można oglądać prace Elżbiety Zrobek, których materią jest papier czerpany z roślin.

 

Wystawa pt. Bliżej natury jest efektem zafascynowania artystki materią pochodzenia organicznego. Sama zbiera rośliny, preparuje i przetwarza w papier, z którego tworzy płaskie lub przestrzenne obiekty. W swojej pracy wykorzystuje włókna trzciny, tataraku, kukurydzy, agawy palmy, łodygi bambusa czy liście bananowca.
Mimo, że posługuje się starą technologią przetwarzania roślin to w swojej sztuce przekracza dosłowność
i fizyczność tej materii. Nadaje jej własny, przestrzenny kształt i wymiar wyrażając tym samym własne treści, przemyślenia i emocje.

 

 

Elżbieta Zrobek

Urodzona w 1959 roku w Czeladzi. Absolwentka Wydziału Artystycznego w zakresie malarstwa sztalugowego na Uniwersytecie Śląskim w Pracowni prof. Jagody Adamus i dr Adama Molendy.
W 2011 ukończyła studia podyplomowe w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej oraz na kierunku tkanina artystyczna
w Pracowni dr Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej. W 2012 roku rozpoczęła studia doktoranckie w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków okręg katowicki oraz grupy artystycznej „ANTIDOTUM”. Uprawia malarstwo sztalugowe, a także tworzy autorski unikatowy papier ręcznie czerpany. Udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 

Wystawa potrwa do 26 października. Serdecznie zapraszamy

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68