Otwarta Strefa Literacka - spotkanie z WITEM SZOSTAKIEM
2023-10-10 12:06:00

24.10.2023 r.

24 października odbyło się spotkanie z Witem Szostakiem wokół książki "Rumowiska". Podczas spotkania rozmawialiśmy o metaforze rzeki, o konieczności snucia opowieści oraz o roli wspomnień w naszym życiu.

Polski pisarz, z wykształcenia doktor filozofii, absolwent Papieskiej Akademii Teologicznej.
Mieszka w Krakowie. Przełamuje schematy gatunkowe, a Wit Szostak to jego artystyczny pseudonim.
Członek Towarzystwa Tischnerowskiego i miłośnik twórczości Tolkiena. Jest znawcą muzyki ludowej,
od kilku lat zapisuje nuty ostatnich skrzypków ludowych, gra na skrzypcach, gęślach i dudach.

Debiutował w roku 1999 na łamach "Nowej Fantastyki". Wielokrotnie nominowany do Nagrody
im. Janusza Zajdla, otrzymał ją w roku 2008 za opowiadanie "Miasto grobów. Uwertura".
Powieść "Chochoły" przyniosła Szostakowi z kolei Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego.
ZOBACZ GALERIĘ