Spotkanie autorskie dla dzieci z Joanną Jagiełło
2023-10-26 11:23:00

ZOBACZ GALERIĘ
25 października w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z Joanną Jagiełło. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Kulturalny Open Space

Polska pisarka, absolwentka anglistyki UW. Współpracowała z miesięcznikami „Perspektywy” i „Cogito”. Jest redaktorką podręczników do języka angielskiego. Ma dwie córki: szesnastoletnią Julkę i sześcioletnią Basię, które są dla niej nieustającą inspiracją i źródłem wiedzy o świecie. Lubi polską prozę i szwedzkie kryminały, hiszpańskie kino oraz podróże z plecakiem i aparatem.

„Pisanie dla dzieci i młodzieży jest najważniejsze. Prawie dziesięć lat pracowałam w gimnazjach i liceach, mam też dwie córki, z którymi mogłam dojrzewać i przyglądać się światu ich oczyma. I wiem, że młodzi ludzie potrzebują rozmowy o problemach, z którymi się borykają. Książka jest jak rozmowa, bo nie zawsze jest z kim porozmawiać.

Dlatego piszę o rzeczach ważnych i trudnych. O dzieciach dorastających w niełatwym świecie. Cyberprzemoc, samobójstwa, eurosieroctwo, alkoholizm rodziców, rozwody, depresja, zaburzenia odżywania, odrzucenie przez grupę, trudna miłość, przemoc w związku, molestowanie, samotność. Wszystko to, o czym dzieciaki boją się rozmawiać.”

Joanna Jagiełło