Za dużo marchewek - spotkanie z książką
2023-10-26 16:00:00

tel. 32 471 67 68 wew. 38

Bohaterem kolejnego „Spotkania z książką” był króliczek, który gromadził w swoim zatłoczonym  domku „Za dużo marchewek” , więc postanowił poszukać nowego miejsca dla siebie i ulubionego przysmaku. Przyjaciele użyczali mu swoich domków, które jednak za każdym razem ulegały zniszczeniu wobec nadmiaru słodkiego warzywa. Królik zrozumiał, że rozwiązaniem jego „dużego” problemu jest podzielenie się marchewkami z innymi.

Książka Katy Hudson stanowiła inspirację do twórczych aktywności poznawczych, dydaktycznych, ruchowych
i  plastycznych. Uczestnicy zajęć zbierali przygotowane marchewki, które posłużyły do zabawy z elementami prostych działań matematycznych oraz do zabawy tanecznej z udziałem króliczka; poszerzyły także wiedzę
na temat jego diety i potrzeb bytowych. W nawiązaniu do tekstu książki, wykorzystano także karty obrazkowe wybranych zwierząt i ich domków jako narzędzie łączące naukę z zabawą.

ZOBACZ GALERIĘ