POEZJA CODZIENNOŚCI spotkanie autorskie z Jerzym Jarniewiczem

Kawiarnia Da Vinci
Filia nr 2 "Masnówka"
ul. Witczaka 3a

Wczorajszego wieczoru mieliśmy zaszczyt gościć w Kawiarni Da Vinci jednego z najwybitniejszych poetów, tłumaczy i literaturoznawców naszych czasów - Jerzego Jarniwicza. Spotkanie, które miało miejsce, było prawdziwym festiwalem słowa, przesiąkniętym głęboką refleksją nad poezją ulicy, codziennych doznań oraz tym, co z pozoru pozbawione jest poetyckości.
Jarniwicz, niczym alchemik słów, ukazał nam, że poezja istnieje wszędzie - w zgiełku ulicznego hałasu, w szarości codzienności, nawet tam, gdzie wydawałoby się, że poezja nie ma prawa bytu. Jego twórczość przypomina nam o pięknie w prostocie, o tym, że nawet najmniejszy szczegół może stać się źródłem inspiracji.

ZOBACZ GALERIĘ