PRAWA DZIECKA - spotkanie z książką
2023-11-09 11:29:00

tel. 32 471 67 68 wew. 38

Dzieciaki też mają swoje prawa, a także własną tożsamość, godność – o czym przypomina książka Joanny Krzyżanek. Każde dziecko jest inne, wyjątkowe, ma prawo do imienia i nazwiska,  chociaż te mogą się powtarzać. Zdarza się, że przezwiska czy obrażliwe określenia mogą kogoś urazić i „(…) czasami trzeba na własnej skórze odczuć przykrość, którą robi się innym” – czytamy w pierwszej opowieści. Przekonali się o tym jej bohaterowie: Tosia i Antoś, czyli „Piegowata Okularnica” i „Wielka Stopa”.

Imiona uczestników zajęć  stanowiły odniesienie do zabaw połączonych z nauką oraz utrwaleniem znajomości liter alfabetu, a kontekst różnych reakcji emocjonalnych, które towarzyszą dzieciom – powiązano z zabawami ruchowymi, z wykorzystaniem chusty animacyjnej i „kostki uczuć”. Nie zabrakło także działań artystycznych – każdy uczestnik wykonał barwny autoportret jako podkreślenie swojej indywidualności.

ZOBACZ GALERIĘ