Połączeni poezją - spotkanie z Michałem Zabłockim
2023-11-15 09:12:00

Najtrudniejszy pierwszy krok! Albo najtrudniejsze pierwsze słowo, pierwsze zdanie. Przekonali się o tym osadzeni w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju. Podczas kolejnego  spotkania Michał Zabłocki opowiedział o projekcie Skriptura, zachęcającym do systematycznego pisania osoby, które nigdy nie pisały albo mają blokadę twórczą. Pisanie według naszego gościa pozwala nam uporządkować swoje życie i przemówić własnym głosem. Podczas rozmowy osadzeni opowiedzieli o swoich przygodach z pisaniem i zastanowili się, czy sami podjęliby się takiego pisarskiego wyzwania.
W ramach twórczej motywacji pod okiem Michała Zabłockiego wspólnie ułożyli wiersz, wybierając formę, temat
i układając kolejne wersy.
Znowu okazało się, że literatura staje się płaszczyzną porozumienia i dobrej zabawy.