Promocja pszczelarstwa w Filii nr 1
2023-11-17 09:21:00

ul. Opolska 1b
e-mail: filia1@biblioteka.jastrzebie.pl

27 listopada w Filii nr 1 mieliśmy przyjemność gościć Pana Józefa Polnika ze Śląskiego Związku Pszczelarzy
w Katowicach na spotkaniu poświęconym fascynującemu tematowi - "Promocja Pszczelarstwa"!
Pan Józef podzielił się z nami nie tylko swoją wiedzą, ale także pasją do pszczół. Przekazał nam wiele cennych informacji o życiu tych pożytecznych owadów oraz produkcji miodu. Jak się okazuje,  hodowla pszczół wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności pszczelarzy oraz ciągłego dbania o zdrowie i dobrostan swoich pszczół. Produkty pszczelarskie, takie jak miód, propolis czy pyłek kwiatowy mają wiele korzystnych właściwości zdrowotnych, bardzo dobrze sprawdzają się na przykład przy oparzeniach.
W trakcie spotkania nasz gość wykonał urocze aniołki z wosku pszczelego, które podarował uczestnikom!

Dziękujemy Panu Józefowi Polnikowi za ciekawą i pouczającą prelekcję!

ZOBACZ GALERIĘ