PRAWO DO ZABAWY - spotkanie z książką
2023-11-23 15:43:00

tel. 32 471 67 68 wew. 38

Prawo dziecka do zabawy i szukanie sposobów, by ciekawie spędzić czas wolny – to myśli przewodnie następnego listopadowego „Spotkania z książką”. Nawet bohaterka kolejnego z opowiadań Joanny Krzyżanek, Iwonka Morelowska, która stale powtarzała, że „nudzi się”, wzięła przykład z brata i zrozumiała, że pomysły
na świetną zabawę kryją się wokół nas, w naszym domu, pokoju, podwórku itp. Ograniczeniem może być tylko wyobraźnia i … konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa, o których każdy mały i duży musi pamiętać. Także biblioteka jest wspaniałym miejscem - nie tylko do czytania, wzbogacania wiedzy i odpoczynku, lecz również – różnych zabaw edukacyjnych, ruchowych, plastycznych, których i tym razem nie zabrakło. Uczestnicy warsztatów stworzyli kreatywne obrazki z figur geometrycznych, wzięli udział w zabawie tanecznej, a wspólna praca artystyczna w formie puzzli, złożona na wielkim formacie, stanowiła wymowną ilustrację, iż biblioteka jest przestrzenią możliwości, jak ogromny plac zabaw.

ZOBACZ GALERIĘ