Skarpetkowe przygody - spotkania z książką
2024-01-15 14:57:00

tel. 32 471 67 68 wew. 38

Bohaterami styczniowych „Spotkań z książką” są skarpetki, które – w odniesieniu do tytułu książki Justyny Bednarek - przeżywają „niesamowite przygody”. Z kosza na pranie, przez dziurę w podłodze pod pralką, znudzone i ciekawe życia, opuszczają swoich towarzyszy i uciekają w świat na poszukiwanie wrażeń. W kontekście opowiadania, poprzez zabawę, uczestnicy zajęć nabyli praktycznych umiejętności w realizowaniu domowych obowiązków – segregowali skarpetki do pary i wieszali „wypraną” bieliznę.

Pierwsza historia to również opowieść o sławie, którą zdobywa czarna jedwabna skarpetka Taty małej Basi, zostając gwiazdą filmową. Aktorstwo wymaga jednak pracy nad sobą, właściwą dykcją, umiejętności naśladowania emocji i wcielania się w rożne role, co ćwiczyły dzieci podczas warsztatów. Trenowały też koncentrację uwagi i refleks w trakcie gry z kartami obrazkowymi.  Elementem artystycznym spotkania było wykonanie klapsa filmowego.

ZOBACZ GALERIĘ