Detektyw SKARPETKA - spotkania z książką
2024-01-22 12:05:00

tel. 32 471 67 68 wew. 38

Podczas kolejnego „Spotkania z książką” dzieci poznały historię skarpetki, która „została prywatnym detektywem
i schwytała złodzieja ciasteczek – wstrętnego włochatego łobuza”. Wcieliły się w rolę poszukiwaczy rabusia
i  zaginionego pudełka ze słodyczami. Wstępem do prowadzenia śledztwa był trening umysłu, koncentracji uwagi i umiejętności zapamiętywania przedmiotów, ich kolejności, szczegółów oraz rozpoznawania śladów należących do różnych zwierząt, które pojawiły się w  zabawie detektywistycznej. Uczestnicy wyposażeni w niezbędne przybory, wyruszyli na wyprawę tropem „przestępcy” i pomyślnie rozwiązali sprawę, odnajdując winnego kradzieży smakołyków, którym okazał się kot. Podsumowaniem zajęć było zostawienie odcisków rączek na papierze, które stanowiły bazę do pracy plastycznej.

ZOBACZ GALERIĘ