Anaruk - czyli dlaczego nie ma Eskimosów - spotkanie dla dzieci z Robbem Maciągiem
2024-01-23 14:04:00

30.01.2024r.

Dzień drugi ferii w Bibliotece był niezwykle ekscytujący! Dzieciaki spotkały się z podróżnikiem - Robbem Maciągiem!

Robb zabrał naszych najmłodszych czytelników w fascynującą podróż do krainy lodu i śniegu, gdzie zastanawiali się razem: "Dlaczego nie ma Eskimosów?"

Nasz gość podzielił się z dziećmi historiami o życiu na biegunach, pokazując, że świat przyrody jest pełen tajemnic. Dzieci miały szansę zadawać mnóstwo pytań, stworzyć wspólnie z podróżnikiem prace plastyczne
oraz uczestniczyć w zabawach dzieci Eskimosów.

Na koniec spotkania wszyscy zrobiliśmy wspólne zdjęcie pamiątkowe, które z pewnością pozostanie na długo
w naszej galerii wspomnień!

ZOBACZ GALERIĘ

Robert „Robb” Maciąg

Rocznik 1974. Najlepiej mi w drodze i to nieważne czy rowerowej do Chin czy pieszej po lasach dookoła domu.

Wierzę, że w podróży najważniejsze jest to co ulotne i niepowtarzalne - ludzie i ich historie.

Napisałem już kilka książek podróżniczych i udało mi się to zrobić bez ściemy, a dziś, tak mówią, to już niemal niemożliwe.

Dwa razy dostałem nagrodę TRAVELER od miesięcznika National Geographic (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku) i jestem z tego dumny. Jeżeli nie piszę to prowadzę warsztaty etnograficzne dla szkół, wspieram fundację Szkoły Na Końcu Świata oraz zabieram ludzi w świat - głównie do Iranu i Indii.

Jestem stały współpracownikiem magazynu KONTYNENTY.

Kocham dobrą, czarną i lekko słodką kawę. Może być z kardamonem. Nienawidzę niesprawiedliwości.

Dofinansowano ze środków Fundacji JSW