Pejzaż nieoczywisty - wernisaż wystawy Marioli Markowiak

Galeria Da Vinci
ul. Witczaka 3a
02.02.2024r.

Z przyjemnością zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Marioli Markowiak pt. "Pejzaż nieoczywisty",
który odbędzie się 2 lutego o godzinie 18:00 w Galerii Da Vinci - Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Wystawę można podziwiać już od 1 lutego, oczywiście w Galerii Da Vinci.

Autorka obrazów MARIOLA MARKOWIAK jest rodowitą katowiczanką. To w Katowicach właśnie kształtowała się jej wrażliwość artystyczna, budowana latami, począwszy od okresu szkolnego, kiedy to w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach pod kierunkiem prof. Piotra Szmitke wypracowała swój warsztat artystyczny, aż po okresy późniejsze, w których rozwijając swą twórczość malarską, stworzyła własny, rozpoznawalny styl malarstwa.

Pasję tworzenia artystka łączy z działalnością zawodową. W latach 1981-1989 w pracowni plastycznej Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ”Ateneum” kreowała i tworzyła scenografie teatralne oraz rzeźbiła baśniowe postaci bohaterów dziecięcych bajek. Tworzyła również dekoracje plenerowe i kilkumetrowe realistyczne rzeźby postaci współczesnej pop-kultury dla zagranicznych Parków Rozrywki. Zainteresowania artystyczne kontynuowała w latach 1989-2018 w ramach działalności swojej firmy: STYL ARTE Studio Plastyki Reklamowej i Malarstwa Artystycznego, gdzie prócz malarstwa zajmowała się kompleksową obsługą wizualno-reklamową firm oraz artystyczną stroną ich wizerunku.
Obecnie w pełni oddaje się swojej pasji, przekazując w obrazach swoje przeżycia i emocje.
Sama mówi o swoim malarstwie tak:
… to nieustanne poszukiwanie równowagi między rzeczywistością a wyobraźnią, między żywiołem a łagodnością, między szorstkimi pociągnięciami pędzla, wynikającym z naturalnej ekspresji,
 a przemyślanym, harmonijnym wykorzystaniem barw w procesie tworzenia. To fascynacja tym co nieokreślone, a jednocześnie konkretne i prawdziwe…

Najnowsze wystawy:

2019 -  indywidualna wystawa w Galerii  pod Ratuszem w Strumieniu pt.: "Przebudzenie - powrót do marzeń"

2020- indywidualna w Instytucie Kultury w Katowicach pt " Miejsca wyśnione"

2021 - udział w dwóch wystawach zbiorowych pt.: " Świat natury nieożywionej" i "Łączy nas pasja"; Galeria Pod ratuszem w Strumieniu

2022 - cykl wystaw indywidualnych w Filiach Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie

2023 - udział w wystawie zbiorowej pt " Impresje poplenerowe" w g Galerii Pod Ratuszem w Strumieniu

2023 - indywidualna wystawa pt.: ' Algorytmy chaosu" w  Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków w Katowicach

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WERNISAŻU