Biblioteczna Akademia Przedszkolaka - Królowa Śniegu
2024-01-25 13:26:00

Styczniowy cykl zajęć w ramach „Akademii Przedszkolaka” został oparty na baśni H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Uczestnicy przenieśli się do mroźnej krainy, by poznać historię przyjaźni Gerdy i Kaja, która przetrwała mimo ingerencji Pani o „lodowym sercu”. Wstępem do opowieści było przywołanie alegorycznej historii powstania zła i brzydoty, które rozproszyło się na świecie poprzez diabelskie lustro.  W odniesieniu do tekstu, dzieci uczyły się wyrażać i naśladować różne stany emocjonalne, rozwijać empatię i formułować treści, które służą poprawie nastroju. Prowadzono także zabawy ruchowe, animacje taneczne, zabawy sensoryczne i oddechowe, podczas których dzieci ćwiczyły umiejętności manualne, percepcję wzrokową i koordynację ruchową. Elementem kończącym zimowe warsztaty była twórcza praca artystyczna.

ZOBACZ GALERIĘ