Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

Aktualności

"Nastroje i przeżycia" - wystawa prac Ewy Zajler-Płatek
2024-02-13 07:58:00

Galeria „Pod Sową”
ul. Wielkopolska 1a

Od 9 lutego w Galerii "Pod Sową" Miejskiej Biblioteki Publicznej można zapoznać się z  malarstwem, rysunkami
i collage'ami  Ewy Zajler – Płatek.

Artystka o sobie: " Sztuką zajmuję się z powodu wewnętrznej potrzeby kreowania osobistych wypowiedzi językiem obrazu, a także na zamówienie – oferując szeroki wachlarz możliwości.(...)

"(...) Maluję obrazy: abstrakcyjne, realistyczne, z wyobraźni, z natury lub ze zdjęć. Najwięcej satysfakcji dają mi obrazy abstrakcyjne, które uważam za czystą sztukę, ale potrafię też perfekcyjnie malować portrety, a autentyczna praca w plenerze jest zawsze dla mnie artystyczną przygodą."

Jak zapewnia sama artystka, celem jej twórczości jest, aby jej obrazy “w uniwersalny, nieskomplikowany sposób za pomocą środków malarskich ukazywały to, co głęboko tkwi w każdym człowieku – pragnienie dobra i wolności, porozumienia z drugim człowiekiem, tęsknotę za tajemniczym, nieskończonym i doskonałym bytem, którego zaledwie przedsmak przeżywamy świadomie, tu i teraz„. 

Artystka ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie uzyskując dyplom na Wydziale Malarstwa w 1991 r.). Pracuje jako nauczyciel w szkolnictwie artystycznym, w tym w zabrzańskiej Ogólnokształcącej Szkole Sztuk Pięknych. Autorka wielu wystaw indywidualnych oraz uczestniczka licznych ekspozycji zbiorowych.

                                            

                                

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68