LATYNOSKIE RYTMY - KONCERT W WYKONANIU EDIEGO SANCHEZA I ALBERTO SUAZO
2024-02-23 13:32:00

07.03.2024r.

Zapraszamy na koncert "Latynoskie rytmy" w wykonaniu utalentowanych muzyków - Ediego Sancheza i Alberto Suazo. W ten magiczny wieczór artyści przeniosą nas w klimat gorącej Ameryki Łacińskiej.
Wydarzenie odbędzie się w ramach "Wieczoru Kobiet w Bibliotece" 7 marca o godzinie 17:30 w Bibliotece Głównej.

Edi Sánchez jest Kolumbijczykiem, który od kilku lat mieszka w Polsce. Razem z zespołem prezentuje szeroki repertuar muzyki latynoskiej, wywodzącej się z rejonu Morza Karaibskiego. W repertuarze znajdują się utwory
w stylu rumba, cha-cha, mambo, salsa i inne. Ciągłe eksperymentowanie i łączenie różnych gatunków salsowych jest oryginalną i emocjonującą propozycją dla publiczności. Lider zespołu jest nie tylko wielkim orędownikiem muzyki wywodzącej się z jego rodzinnych stron, ale także prawdziwym showmanem, który z charakterystyczną dla kolumbijczyków energią i pasją prezentuje latynoskie standardy, czym zaraża publiczność, skłania do uśmiechu i tańca w gorących rytmach salsy. Jego ideą jest przekazanie pozytywnych wibracji, które muzyka ta stwarza i przenosi, oraz ukazanie jej niezwykle towarzyskiego charakteru.

Alberto Suazo Sanchez, urodził się w Coscomatepec stan Veracruz Meksyk. Swoja przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 10 lat. Gra na instrumentach strunowych (gitara,  charango, jarama vihuela , guitarron, cuatro venezolano, tiple colombiano). Wielkorotnie z sukcesami uczestniczył w festiwalach w Meksyku i Europie. Występuje zarówno solowo jak i z zespołami (np. Orizaba, Grupo Colibri, Grupo Tlahuiskalli ). Obecnie mieszka w Polsce i zajmuje się programami artystycznymi związanymi z muzyka latynoamerykańską.