Kaja Renkas – wystawa twórczości
2015-10-01 09:44:00

Biblioteka Główna - Galeria "Pod Sową"

Kaja Renkas zajmuje się plakatem, projektowaniem graficznym, grafiką warsztatową oraz malarstwem. Pracuje na Uniwersytecie Śląskim w Instytucie Sztuki, gdzie prowadzi zajęcia z projektowania.
Uczestniczyła w wielu międzynarodowych wystawach grafiki oraz plakatu w: Warszawie, La Paz, Teheranie, Lahti, Toyamie, Moskwie i innych. Miała kilkanaście wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą (Berlin, Saint Louis, DeKalb, Ankara). Jest laureatką nagród i wyróżnień z zakresu plakatu. Prowadziła warsztaty artystyczne na Uniwersytetach: Northern Illinois University (Stany Zjednoczone), Bilkent University (Turcja), Glyndwr University (Wielka Brytania).

Zapraszamy na wernisaż wystawy twórczości Kai Renkas, który odbędzie się 8.10.2015r. o godz. 18:00 w Galerii Pod Sową - Biblioteka Główna, ul. Wielkopolska 1a.

Zobacz galerię zdjęć.

Wystawę będzie można oglądać do 31.10.2015r. Zapraszamy!