Z ptasiej perspektywy - wystawa fotografii Szymona Frosa
2024-03-29 14:38:00

Galeria „Pod Sową”

Od 29 marca do 30 kwietnia serdecznie zapraszamy do obejrzenia unikalnych fotografii autorstwa
Szymona Frosa.

Tytuł wystawy to "Z ptasiej perspektywy"

Szymon Fros, absolwent Uniwersytetu Śląskiego - etnolog, z pasji jest zapalonym fotografem i rowerzystą.
Pasja do fotografii zagościła w jego życiu na stałe od momentu, kiedy zaczął podróżować. Jako cichy obserwator preferuje fotografowanie miejsc, rzadziej ludzi, jednak zawsze marzył o zobaczeniu świata z innej perspektywy, stąd pomysł wykorzystania drona do fotografowania oraz organizacji wystawy.

Od kilku lat udaje mu się obserwować świat za pomocą drona. Dron daje możliwość zobaczenia miejsc, których zwykle nie dostrzegalibyśmy z perspektywy człowieka. Szymon ma na swoim koncie kilka wystaw: "Maroko", "Redyk", "Chasydzi" w MBP Rybnik oraz "Cudze chwalimy, swego nie znamy" w TZR. Fotografuje nie tylko na nizinach, ale także w górach, takich jak góry Szkocji, Krymu, Gruzji, Alpy, Tatry, polskie Beskidy, a zwłaszcza Bieszczady. Drugą jego pasją jest jazda na rowerze, bierze udział w ultramaratonach gravelowych. Fotografia
dla niego to nieodłączny sposób bycia w kontakcie z naturą, która ma kojący wpływ na nasze życie.

Więcej zdjęć oraz informacji znajdziesz na stronie www.13gram.eu oraz na profilach Facebooka (Fotografia 13gram) i Instagrama (13gram_fotografia).