Święto Twojej Biblioteki
2024-04-11 08:32:00

8.05.2024 r.

Z wielką radością pragniemy Was zaprosić na literacko-muzyczne wydarzenie, które odbędzie się z okazji
Święta Bibliotek i Bibliotekarzy, obchodzonego 8 maja. To wyjątkowa okazja, by świętować i celebrować magię książek oraz ludzi, którzy otwierają drzwi do wspaniałego świata literatury.

W ramach tego wydarzenia będziemy mieli przyjemność gościć wybitną artystkę, laureatkę głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988) - Katarzynę Groniec. Artystka zadebiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991) i zdobyła uznanie publiczności oraz krytyki. Przez lata swojej kariery artystycznej Katarzyna Groniec zyskała miano jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek, a jej interpretacje utworów są wyjątkowe i poruszające. Tematem naszego spotkania będzie przede wszystkim jej debiut literacki - książka „Kundle”.

Po spotkaniu z Katarzyną Groniec, pragniemy zaprosić Was na koncert najpiękniejszych piosenek z filmów
i seriali, w wykonaniu zespołu Piramidy
. Zespół ten zasłynął na całym świecie swoimi brawurowymi interpretacjami utworów Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Podczas tego niezwykłego koncertu zabrzmią świetne aranżacje kultowych piosenek z dawnych lat, które towarzyszyły nam w filmach i serialach, tworząc niezapomniane chwile.

To wyjątkowe wydarzenie będzie miało miejsce w ramach obchodów XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, pod hasłem "Biblioteka - miejsce na czasie”.

Data: 8 maja 2024 r.
Miejsce: Biblioteka Główna ul. Wielkopolska 1a.

Serdecznie zapraszamy!