Mamy też JAZZ!

Mediateka
ul. Opolska 1b

Mamy To i To!

30 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jazzu ustanowiony z inicjatywy UNESCO. W Jastrzębiu-Zdroju od roku 2014 mamy JAZZtrzębie Festiwal, dzięki któremu promowana jest właśnie muzyka jazzowa. A my proponujemy do posłuchania:
Przemysław Strączek  – gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, pedagog, laureat licznych nagród
i wyróżnień. Przez wiele lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum – Jazz Top.

Grażyna Auguścik - wokalistka, aranżer, kompozytor, producent i lidere własnego zespołu. Uznawana jest
za jedną z najciekawszych postaci na światowej scenie jazzowej. Każda z jej płyt to wydarzenie artystyczne.
Jej udział w festiwalach na całym świecie stawia ją w gronie najlepszych wokalistek jazzowych.
Henryk Miśkiewicz – postać wyjątkowa na polskiej scenie jazzowej, saksofonista i klarnecista, kompozytor
i aranżer, uhonorowany prestiżowymi nagrodami przemysłu fonograficznego – Fryderykami w kategoriach Jazzowy Album Roku, Muzyk Roku (2004), Jazzowy Artysta Roku.
Patricia Barber – światowej sławy wokalista i pianistka, pierwsza dama chicagowskiej sceny jazzowej.
Stacey Kent – wybitna wokalistka jazzowa, kochana przez fanów, jej głosem i interpretacją jazzowych ballad zachwycają się wszyscy.
Stanley Clarke –  amerykański muzyk jazzowy, który swoim nowatorskim stylem gry na kontrabasie i gitarze basowej wywarł ogromy wpływ na muzykę jazzową. Jest także kompozytorem muzyki do ścieżek filmowych i audycji telewizyjnych.