Dzień Dziecka z Biblioteką
2024-05-10 09:24:00

Park Zdrojowy
ul. Witczaka

1 czerwca w Parku Zdrojowym odbył się wyjątkowy Dzień Dziecka, który mamy nadzieję na długo pozostanie
w pamięci naszych milusińskich! Punktualnie o 16:00 rozpoczęliśmy świętowanie od przeczytania kultowego wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima, co zapoczątkowało XXIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM pod hasłem POROZMAWIAJMY O KSIĄŻKACH, TYGRYSIE!
Następnie, wszyscy uczestnicy mieli okazję bawić się przy energetycznym koncercie „Dźwiękoludków”.
Znane przeboje w nowych, zaskakujących aranżacjach porwały do tańca zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Kto by pomyślał, że „Stary Niedźwiedź” może brzmieć tak świetnie w rytmie reggae, a „Kundel Bury” zachwyci
w swingowej wersji!
Magiczne chwile zapewnił nam Mefisto, który wprowadził dzieci w fascynujący świat iluzji. Dla małych artystów przygotowaliśmy warsztaty artystyczne, plastyczne i rękodzielnicze, gdzie mogli rozwijać swoje talenty.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa pojazdów sterowanych, gdzie dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w prowadzeniu wyścigowych Desert Trucków po specjalnie przygotowanym torze. Również konstrukcyjne klocki dostarczyły wiele radości, angażując zarówno najmłodszych, jak i ich opiekunów w twórcze gry i zabawy.
W trakcie wydarzenia odbył się kiermasz książki oraz Bajkowa loteryjka, która przyciągnęła wielu małych znawców bajek. Szczudlarze i animatorzy dodali uroku całej imprezie, tworząc kolorowe cuda na buziach i włosach dzieci.
Dzień Dziecka to czas, który powinniśmy spędzić razem, a wspólne chwile z Biblioteką z pewnością były niezapomniane. Dziękujemy wszystkim za udział i już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ