Czerwcowy Babiniec w Filii nr 1
2024-05-23 12:59:00

ul. Opolska 1b
e-mail: filia1@biblioteka.jastrzebie.pl

W miniony wtorek, 4 czerwca, w naszej Filii odbyło się wyjątkowe spotkanie z pszczelarzami w ramach cyklu „Babiniec”. Tematem przewodnim były pszczoły i miód, a prowadzącymi byli doświadczeni pszczelarze – Józef Polnik i Marcin Sosna.
Już od pierwszych minut spotkania uczestnicy mogli poczuć pasję i zaangażowanie naszych gości. Pan Józef Polnik rozpoczął od zaprezentowania żywych pszczół i przedstawienia podstawowych informacji na temat ich życia. Natomiast Pan Marcin Sosna skupił się na praktycznych aspektach pszczelarstwa oraz zdrowotnych właściwościach miodu. Swoje wystąpienia wzbogacili licznymi anegdotami i ciekawostkami, które wzbudziły żywe zainteresowanie wśród obecnych.

Na zakończenie spotkania każdy z uczestników mógł spróbować pysznego miodu z prywatnej pasieki pszczelarzy.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejny „Babiniec” we wrześniu!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ