XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii 9
2024-06-07 09:46:00

ul. Wodeckiego 2
e-mail: filia9@biblioteka.jastrzebie.pl

Podczas tegorocznego „Tygodnia Bibliotek”, zorganizowanego pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”, bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola nr 16 im. Misia Uszatka w Jastrzębiu-Zdroju oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 im. Profesora Jana Miodka.

Uczniowie szkoły poznali życie i twórczość pisarki dla dzieci, Astrid Lindgren, najbardziej znanej z przygód „Pippi Pończoszanki”, niezwykle odważnej dziewczynki mieszkającej w willi Śmiesznotce z koniem i małpą. Jako dziecko Astrid uwielbiała czytać i mówiła, że książki „są nieznośnie wspaniałe”. Wymyślała te historie dla swojej córki Karin, a z okazji jej 10. urodzin postanowiła je spisać i wręczyć jej w prezencie. Podczas zajęć dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące twórczości Lindgren oraz znajomości jej utworów.

Z przedszkolakami z Przedszkola nr 16 dotarliśmy do finału projektu ekologicznego „I ty możesz uratować ziemię. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli”. Dzieci brały udział w krótkim quizie-zabawie, odpowiadając na pytania z przeprowadzonych zajęć w ramach projektu. Wykonały także pracę plastyczną pt. „Certyfikat Zrównoważonego Rolnictwa”. Na zakończenie grupy przedszkolne otrzymały „Certyfikat Ekologiczny Pietruszkowej Woli”.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ