Muzykę na 33 1/3 obrotów też mamy.
2024-06-11 09:26:00

Mediateka
ul. Opolska 1b

Mamy to i to!

Zainteresowanie płytami winylowymi nieustannie wzrasta i przyciąga coraz więcej fanów. Dlaczego muzyka
z winyla jest taka dobra?
Bo:
- ma lepsze brzmienie niż płyty CD czy pliki MP3,

- jej słuchanie wymaga pewnego ceremoniału,

- jest namacalna w pięknym opakowaniu.

Warto sprawdzić czy winyle są faktycznie dobre, tym bardziej ze na półkach pojawiły się nowe:

Chuck Berry - amerykański piosenkarz, autor tekstów piosenek, wykonywał szeroko pojęty rock, R&B oraz rock and roll. Był  prekursorem rozpoczynania piosenek przez intro składającego się z krótkiego riffu granego solo
na gitarze elektrycznej.

Laura Jansen – pochodzi z Holandii, mieszka w Stanach Zjednoczonych. Pisze teksty, śpiewa, gra na pianinie. Wykonuje muzykę z pogranicza popu i indi popu.

Sturgill Simpson – amerykański muzyk country, kompozytor I aktor filmowy. Laureat nagrody Grammy w kategorii „Najlepszy album country”.

Rufus Wainwright - to amerykański piosenkarz pochodzenia kanadyjskiego,  wykonawca piosenek od złotej ery amerykańskiego musicalu, przez Beatlesów i Eltona Johna po taneczne, radiowe hity. Jest autorem  oper, klasycznych pieśni do sonetów Szekspira , muzyki teatralnej.

Toto – amerykański zespół rockowy, który największe sukcesy odnosił w latach 80. XX wieku. „Hydra” to drugi studyjny album trochę mniej popularny niż debiut „Toto”.

Bod Dylan – amerykański piosenkach, kompozytor, autor tekstów, pisarz i poeta laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, jedna z najważniejszych postaci muzyki popularnej z ostatnich 60 lat.