Filia nr 9 w lipcu poleca
2024-06-27 15:11:00

ul. Wodeckiego 2
e-mail: filia9@biblioteka.jastrzebie.pl

„Wszyscy jesteśmy mordercami, czyż nie”? Max Czornyj, adwokat i zarazem pisarz  zadaje to pytanie sobie i nam – odbiorcom jego książek. Jest autorem powieści o seryjnych mordercach, opartych na faktach, wielotomowej serii o komisarzu Deryle, która zdobyła rzesze fanów, o śledczych – Langer i Rembercie i thrillerów psychologicznych. Swoimi książkami wywołuje u swoich czytelników silne emocje i kontrowersje, pisząc
o „ciemnej naturze człowieka”  i jak podkreśla niemalże w każdej ze swoich powieści , że „Prawda jest bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji”. Czy tak jest?

Polecamy jego najnowszą  powieść „ Wszyscy jesteśmy mordercami”, w której pokazuje, że ”gniewu zrozpaczonego człowieka nie da się powstrzymać” i że „najbardziej etyczny człowiek może złamać swoje zasady, będąc zdolnym do zbrodni”. Czy potrafimy się z tym zgodzić, czy nie?

Zapraszamy do lektury.