Mitoraj w Krakowie - wystawa fotografii Krzysztofa Łapki w Galerii Da Vinci
2024-07-04 12:49:00

Galeria Da Vinci
Filia nr 2 "Masnówka"

Od 4 lipca w Galerii Da Vinci w Filii nr 2 można oglądać prezentację fotografii pt. Mitoraj w Krakowie autorstwa Krzysztofa Łapki zafascynowanego twórczością rzeźbiarza Igora Mitoraja.

Artysta fotografii Krzysztof Łapka działacz kultury w Rybniku fototerapeuta, animator kultury ma już na swoim koncie niejedną wystawę. Jest również pomysłodawcą i współorganizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej OFFO. W dziedzinie fotografii zdobył Brązowy Medal w XXIII  Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym  im  Jana Sunderlanda " Krajobraz Górski" - Nowy Targ  2003. Otrzymał również nagrodę prezydenta Miasta Rybnika w Dziedzinie Kultury. Jest niezależnym animatorek kultury.

Igor Mitoraj ( 1944-2024 ) zaliczany jest do grona najwybitniejszych  współczesnych rzeźbiarzy. Jego prace znajdują się w kilkudziesięciu muzeach, fundacjach  i siedzibach największych korporacji świata. Jego rzeźby, często gigantycznych rozmiarów stoją w reprezentacyjnych miejscach wielu miast świata m in w Paryżu, Rzymie, Mediolanie, Londynie, USA czy Japonii. Studiował malarstwo na ASP w Krakowie u profesora Tadeusza Kantora.

Wystawa potrwa do 31 lipca. Serdecznie zapraszamy do oglądania.