Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

Czytanie na trawie z Biblioteką
2024-07-08 11:59:00

Park Zdrojowy
ul. Witczaka
24.07.2024r.

Zapraszamy na wydarzenie "Czytanie na trawie", które odbędzie się 24 lipca w Parku Zdrojowym o godz. 16:00.
W programie czekają na Was:
16:00 - Warsztaty tworzenia Ekozabawek
Warsztaty w ramach projektu "Pod skrzydłami Jastrzębia"
Ilość miejsc ograniczona, zapisy prowadzi Filia nr 2, tel. 32 476 13 61

17:00 - BAŚNIOWY STAND UP MATEUSZA ŚWISTAKA - spotkanie autorskie dla dzieci.
Wyobraźnia to kraina absolutnie wszystkiego i wycieczki do tej krainy to absolutna frajda. Czasem potrzebny jest tylko odpowiedni przewodnik. Takim przewodnikiem mogą być książki, ale może nim też być Mateusz „Gadający” Świstak, który zabierze uczestników w świat mało znanych i bardzo nieoczywistych baśni ze wszystkich stron świata.
Spotkanie to jazda bez trzymanki, która będzie świetną gimnastyką nie tylko dla mózgu, ale i całego ciała, a dzięki wielowarstwowej narracji coś dla siebie znajdą w nim zarówno dzieci, jak i dorośli.
Będzie oczywiście śmiesznie, choć głównym celem warsztatu jest otwarcie najmłodszych odbiorców na pomysł, by sięgać po fascynujące opowieści, które mieszkają w książkach.
Korzystanie z baśni świata jest także pretekstem do krótkich, ale niezwykle pasjonujących wycieczek etnograficznych w rejony, z których opowiadane baśnie pochodzą.
Spotkanie poprowadzi Mateusz Świstak – zawodowy opowiadacz i edukator, autor projektu Baśnie na Warsztacie.

18:00 Wakacje z książką: Czas porzucenia Eleny Ferrante - plenerowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Dodatkowo: kiermasz książek, warsztaty artystyczne, gry i zabawy.

Nie przegapcie tego popołudnia w Parku Zdrojowym! Zabierzcie ze sobą koc, dobry nastrój i przyłączcie się do nas na "Czytanie na trawie". Do zobaczenia!

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka