CZYTANIE NA TRAWIE Z BIBLIOTEKĄ

Park Zdrojowy
ul. Witczaka
10.08.2024r.

Za nami trzecie wakacyjne CZYTANIE NA TRAWIE Z BIBLIOTEKĄ, które odbyło się w sobotę 10 sierpnia w pięknej scenerii Parku Zdrojowego.

Gośćmi Biblioteki byli:

PRZEMEK CORSO – pisarz, lektor, konsultant artystyczny, scenarzysta, tłumacz, autor tekstów piosenek... a nawet bajek dla dzieci. Laureat Book Award 2024 w kategorii literatura dziecięca. Wydał kilka książek – w tym „Opowieści z Białej Doliny”, serię awanturniczo-przygodową o awanturniku i złodzieju zabytków Robercie Karczu (Honor złodzieja, Serce Pustyni), powieść dla dorosłych „Serca twego chłód”, nowelę „Gatunek L”, a także dwie bestsellerowe biografie, „GrubSon. Na szczycie” i „Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia” oraz książkę „Czesław Mozil. Pocztówki z pandemii”. Prywatnie ojciec Anaszki i właściciel psa o imieniu BRK nazwanego na cześć DJ'a BRK.  Mieszka w Legnicy. Mówi o sobie, że nie jest znany, i ma rację. Ciągle żartuje, ale jest  :)

ŁUKASZ WOJTUSIK – dziennikarz, autor literackiego podcastu Alfabet Wojtusika, za który otrzymał nagrodę w konkursie im, redaktora Janusza Majki Podcast Roku w kategorii „Lifestyle, Kultura, Hobby”. Laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski dla najlepszego dziennikarza kulturalnego. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury. Współautor trzech książek.

Ponadto w programie znalazły się warsztaty, animacje i konkursy dla dzieci.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury