Mamy też „muzykę ulicy” czyli hip-hop
2024-08-30 15:06:00

Mediateka
ul. Opolska 1b

Mamy To i To!

Jeden z  najpopularniejszych gatunków muzycznych czyli Hip-hop, to  nie tylko gatunek to styl życia, mowa, sztuka a nawet moda. Kultura, na którą składają się  4 elementy: rap, DJing, graffiti i breakdance. Ruch, który dokonał rewolucji w muzyce i sztuce na całym świecie, ewoluując miał i ma ogromny wpływ na popkulturę.

Zatem warto posłuchać

PAKTOFONIKA - polski zespół hip-hopowy, założony w 1998 r. , tworzyli go Piotr „Magik” Łuszcz, Sebastian „Rahim” Salbert, Wojciech „Fokus” Alszer.

KALIBER 44 -  polski zespół zaliczany do pionierów oraz najważniejszych przedstawicieli gatunku w Polsce.

GRUBSON - polski raper i producent muzyczny. Współpracował m.in. z: Pokahontaz, EastWest Rockers, Junior Stress, Jamal, Abradab, Natural Dread Killaz, DJ Feel-X, Rahim, Skorup, Dreadsquad, O.S.T.R., Bob One, PMM czy DonGURALesko

SLUMS ATTACK - Slums Attack, skrótowo SLU – polski zespół hip-hopowy, który nagrał 10 albumów, laureat licznych nagród

PEJA – polski raper i autor tekstów, jego albumy rozeszły się w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy w Polsce

TACO HEMINGWAY- ikona polskiego rapu, jeden z najpopularniejszych wykonawców muzyki polskiej, autor tekstów