Literackie spotkanie z Maciejem Jakubowiakiem
2024-09-19 11:27:00

ul. Witczaka 3a
03.10.2024r.

Uwaga, jesień tuż-tuż, dlatego przygotowaliśmy dla Was ciekawą propozycję na spędzanie długich wieczorów, oczywiście w towarzystwie dobrej literatury!

3 października zapraszamy na spotkanie z Maciejem Jakubowiakiem, podczas którego zaprezentujemy jego twórczość, porozmawiamy o książkach na które jego zdaniem warto zwrócić uwagę. Porozmawiamy o jego najnowszej książce „Hanka. Opowieść o awansie”, w której na podstawie losów swojej rodziny, pokazuje trzy pokolenia zmieniające się w kontekście edukacji, pracy i statusu społecznego. Na pewno zapytamy też
o „Ostatnich ludzi”, w których autor omawia powieści, filmy, serialne i memy i bada naszą potrzebę mówienia
i pisania o „końcu”.

Maciej Jakubowiak
 (ur. 1987) – eseista, redaktor wicenaczelny magazynu „Dwutygodnik”. Autor książek Ostatni ludzie. Wymyślanie końca świata oraz Nieuchronny plagiat. Jego teksty można też znaleźć w „Tygodniku Powszechnym”, „Książkach”, „Polityce”, „Znaku” i „Piśmie”. Laureat Nagrody im. Adama Włodka, nagrody Krakowskiej Książki Miesiąca, stypendium twórczego Miasta Krakowa i nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO, nominowany do Nagrody-Stypendium im. Stanisława Barańczaka i Odkryć Empiku. W 2017 roku obronił doktorat z literaturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim.