X NOC BIBLIOTEK - MOC BIBLIOTEK
2024-09-23 14:57:00

11.10.2024 r.

Serdecznie zapraszamy na niezwykłą noc pełną literackich przygód, spotkań z kulturą, sztuką i muzyką na żywo! Już 11 października odbędzie się jubileuszowa, X edycja Nocy Bibliotek, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Moc Bibliotek”. Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji:

15:00 – Winyl Giełda
Strefa dla miłośników analogowego brzmienia. Znajdź swoje ulubione płyty!

17:00 – Spektakl teatralny dla dzieci: NOWE PRZYGODY W AKADEMII PANA KLEKSA
Magiczny świat Pana Kleksa powraca! Spektakl oparty na słynnej książce Jana Brzechwy zabierze najmłodszych widzów do kolorowej i pełnej przygód Akademii, gdzie bohaterowie uczą się w niezwykły sposób, a każda lekcja jest niezapomnianym przeżyciem.

18:00 – Spotkanie autorskie: ILE TYRMANDA W FILIPIE z Marcelem Woźniakiem
Rozmowa o twórczości Leopolda Tyrmanda z biografem Marcelem Woźniakiem. Spotkanie poświęcone będzie książce "Filip", jednemu z najbardziej osobistych utworów Tyrmanda, oraz temu,
jak wiele z samego autora można znaleźć w jego postaciach literackich.

19:00 – Spotkanie autorskie z HIRKIEM WRONĄ
Hirek Wrona - ceniony dziennikarz muzyczny, DJ i prezenter radiowy, podzieli się swoją pasją do muzyki i opowieściami o swojej bogatej karierze. Wrona to postać, która zrewolucjonizowała polską scenę muzyczną, promując hip-hop, jazz i muzykę elektroniczną. Podczas spotkania opowie o swoich doświadczeniach z artystami, kulturze muzycznej oraz tym, jak przez lata zmieniała
się muzyka w Polsce i na świecie.

20:00 – Koncert WARP TRAVELERS: Bernard Maseli & DJ Eprom
Warp Travelers – Projekt Bernarda Maseli i DJ Eproma, który łączy wibrafon i gramofon, tworząc muzyczną podróż pełną improwizacji. Eksplorują brzmienia elektroniki, jazzu, akustyki i hip-hopu, oferując słuchaczom kosmiczne doświadczenie dźwięku.
Bernard Maseli – czołowy polski wibrafonista jazzowy, współtwórca zespołów Walk Away i The Globetrotters. Współpracował z Urszulą Dudziak, Mike'em Sternem i innymi. Nagrał ponad 100 płyt, wielokrotny zwycięzca ankiety Jazz Top.
DJ Eprom (Michał Baj) – Mistrz Świata DJ-ów, producent muzyczny, członek Kalibra 44 i Warp Travelers. Współpracował z Brodką, Grubsonem i Fiszem Emade. Właściciel studia Eprom Sounds, zdobywca pięciu Fryderyków.

Dodatkowo zapraszamy na kiermasz książek oraz biesiadę literacką dla dzieci.

Nie przegap tej wyjątkowej nocy!