Wystawa prac graficznych Justyny Rutkowskiej
2024-10-02 08:07:00

Galeria „Pod Sową”

W galerii Pod Sową przez cały październik prezentujemy wystawę prac graficznych Justyny Rutkowskiej.

Justyna Rutkowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych kierunek projektowanie graficzne, specjalność ilustracja w pracowni prof. Tomasza Jury i dr Anny Machwic oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Brała udział w wystawach pokonkursowych, Satyrykon w Legnicy, Muzeum Karykatury w Warszawie. Plakaty Justyny Rutkowskiej były prezentowane na wystawach związanych z festiwalem Jazz w Ruinach oraz festiwalem Plakat Fest. Jest również laureatką konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. II Forum Młodych Karykaturzystów. Polaków portret przaśny. Społeczeństwo polskie po 20 latach wolności.

Laureatka konkursu GrafEx magazynu Exklusiv.