SEZON NA CHORWACJĘ – spotkanie z Aleksandrą Wojtaszek

Kawiarnia Dolce Naro
ul. 1 maja 37
25.10.2024 r.

W ramach projektu „Te wspaniałe kobiety…w literaturze” zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Wojtaszek, autorką reportażu „Fjaka". Sezon na Chorwację”. Będzie to doskonała okazja, by poznać bliżej historię, codzienne życie i kulturę kraju, do którego tak chętnie wyjeżdżają na wakacje Polacy.

Jak czytamy w opisie wydawcy „Aleksandra Wojtaszek, rówieśnica Chorwacji, spędziła większość dorosłego życia, próbując ją poznać i zrozumieć. W swojej książce opowiada o drużynie piłkarskiej Hajduk Split, weteranach wojennych, byłych szwaczkach, więźniach obozów koncentracyjnych, mieszkańcach adriatyckich wysp, ofiarach transformacji, jugosłowiańskiej popkulturze i chorwackiej fantastyce, wampirach, wymarłych językach, paru prezydentach i jednym chłopskim królu.”

Wybierzcie się z nami w tę piękną literacką podróż!

Na spotkanie zapraszamy 25 października o godz. 18:00 do kawiarni Dolce Naro, ul. 1 maja 37.

Do zobaczenia!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury