Spotkanie autorskie z Szymonem Hołownią
2013-05-28 09:35:00

04.06.2013r.

04 czerwca odbyło się spotkanie ze znanym dziennikarzem i publicystą Szymonem Hołownią. Wiara, śmierć, sens życia to tematy, które zdominowały spotkanie z autorem "Monopolu na zbawienie".  Szymon Hołownia opowiadał także o swoich życiowych wyborach oraz założonej przez siebie Fundacji Kasisi. Mało kto wie, że dziennikarz angażuje się  w pomoc potrzebującym w Afryce.  Publicysta opowiedział o swojej fascynacji tym kontynentem i ludźmi, którzy potrzebują pomocy. Spotkanie miało charakter iście metafizyczny, licznie zgromadzona publiczność miała okazję zadać pytania a także zakupić książkę i otrzymać autograf znanego dziennikarza. Spotkanie z Szymonem Hołownią poprowadził Arkadiusz Żabka dziennikarz Radia90.

Szymon Hołownia znany jest szerokiemu gronu z programów „Mam talent”, „Między sklepami” oraz „Ludzie na walizkach”. Dziennikarz jest autorem wielu książek o tematyce religijnej:„Kościół dla średnio zaawansowanych”,„Ludzie na walizkach”, „Monopol na zbawienie”, „Bóg, kasa i rock'n'roll” wspólnie z Marcinem Prokopem oraz „Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie”.  Autor „Monopolu na zbawienie” współpracował m.in. z: „Gazetą Wyborczą”, „Newsweekiem", „Rzeczpospolitą”, „Machiną”,  „Tygodnikiem Powszechnym”. W latach 2007–2012 był dyrektorem programowym stacji telewizyjnej Religia.tv.

Zobacz galerię zdjęć

Projekt „Jastrzębski Przystanek Literacki” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.