Dookoła świata z przyjaciółmi - spotkania z książką
Za nami ostatnie w tym roku szkolnym popołudniowe warsztaty z cyklu „Spotkania z książką”.
Dzieci wysłuchały opowiadania „Dookoła świata z przyjaciółmi” Philippa Waechtera. Bohaterami tej zabawnej historii są członkowie wesołej sąsiedzkiej gromadki, którzy wyruszają na wspólną wyprawę rzeką. I to dookoła świata!
Razem z borsukiem, szopem praczem, niedźwiedziem, lisem i wroną rozpoczęliśmy przygotowania do wakacyjnych wojaży. Wspólnie odkryliśmy, że udana wyprawa to przede wszystkim wielkie marzenia, zgrana ekipa i odpowiedni ekwipunek. Najlepiej planowało się na plażowych kocach, popijając pyszną lemoniadę!
Nie zabrakło także ruchu i kreatywnej zabawy – były tańce, rzuty kółkami do celu oraz praca plastyczna – kolorowe papierowe lemoniady, które wprawiły nas w wakacyjny nastrój.
To było idealne zakończenie naszego cyklu warsztatów!