Spotkanie z Tomaszem Tuszyńskim w Filii nr 1 w ramach cyklu „Babiniec”
17 czerwca w Bibliotece – Filii nr 1 odbyło się spotkanie z Tomaszem Tuszyńskim – założycielem, reżyserem, scenarzystą i aktorem Teatru Cordis. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Gość opowiadał o początkach działalności Teatru Cordis, swojej drodze artystycznej oraz o tym, jak przez lata rozwijał teatr i realizował kolejne projekty. Nie zabrakło ciekawostek związanych z aktorami, kulisami powstawania spektakli, a także zabawnych anegdot i scenicznych wpadek, które wywoływały uśmiech na twarzach uczestników.
Spotkanie przebiegło w niezwykle serdecznej i przyjaznej atmosferze. Tomasz Tuszyński z pasją dzielił się swoimi doświadczeniami, a publiczność chętnie włączała się do rozmowy, zadając pytania i komentując poruszane tematy.
Na zakończenie gość zaprosił wszystkich na nadchodzący spektakl, który odbędzie się w ramach Słowiańskiej Nocy Żywiołów. To wyjątkowe wydarzenie plenerowe organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu-Zdroju oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Uczestnicy będą mieli okazję przenieść się w świat dawnych wierzeń, sił natury i słowiańskich tradycji. Wieczór wypełnią opowieści, rytuały oraz widowiskowe spektakle inspirowane żywiołami: ogniem, ziemią, wodą i powietrzem.
Dziękujemy Tomaszowi Tuszyńskiemu za niezwykle inspirujące spotkanie oraz wszystkim uczestnikom za obecność.