Martyna Rupa – wystawa książki autorskiej
2015-12-01 12:58:00

grudzień 2015

Martyna Rupa jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu – wydział Grafiki i Sztuki Mediów. Jej pasją jest tworzenie książek autorskich. W jej dorobku znajdują się zarówno ilustracje wykonane w tradycyjnych technikach takich jak kredka, monotypia, czy akwarela, ale także wektorowe oraz kolaże komputerowe. Swoje książki tworzyć w taki sposób, aby możliwy był ich wielopłaszczyznowy odbiór, a czytelnik niezależnie od wieku, znalazł w nich coś dla siebie. Obraz ma dopowiadać tekst, tekst zaś obraz. Artystka ma na swoim koncie kilkanaście wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Tak jak lubisz.

Tak jak lubisz to hasło, które od kilku lat przyświeca moim działaniom na polu książki autorskiej. Pod tą marką zostały zrealizowane wydawnictwa dedykowane bliskim mi osobom, odpowiadające ich potrzebom estetycznym i duchowym, ale nie tylko. Hasło jest także swoistą grą z czytelnikiem. Skoro zrobiłam to tak jak lubisz, to jak teraz mi odmówisz?