Ćwiczenia umysłu do codziennego stosowania - Wakacyjna Akademia 2016

Tegoroczną WAKACYJNĄ AKADEMIĘ rozpoczęliśmy od Ćwiczeń umysłu do codziennego stosowania.
Warsztaty technik pamięci w pierwszym tygodniu wakacji od 4 do 8 lipca o w godz. 17:00-19:00 w Bibliotece Głównej prowadzi Andrzej Kaczmarek - doktor nauk technicznych, były nauczyciel akademicki. Realizował projekty dla przedsiębiorstw z wielu państw, w tym również spoza Europy. Wówczas po raz pierwszy miał okazję dokładniej poznać kulturę Chin. Obecnie angażuje się w działalność wspierającą aktywizację osób starszych. Jest autorem książek dla seniora: Ćwiczenia umysłu do codziennego stosowania, gdzie można znaleźć ciekawe przykłady ćwiczeń i łamigłówek, których systematyczne wykonywanie pobudza procesy myślowe i jest bodźcem do tworzenia nowych połączenń neuronowych w mózgu odpowiedzialnych za przesyłanie informacji oraz proces zapamiętywania i przypominania.
Każde z ćwiczeń może być użyte również jako temat do dyskusji, wypowiedzi i wspomnień związanych z własnymi życiowymi doświadczeniami.
Dodatkowo zajęcia wzbogacane są elementami chińskich ćwiczeń pobudzających działanie m.in. układu nerwowego i mózgu.