LUTY 2017 - POLECAMY

Żniwa zła / Robert Galbrait ; przeł. Anna Gralak ; czyta Maciej Stuhr. - Wrocław : Wyd. Dolnośląskie, 2016.

Trzecia powieść Galbraitha (pod tym pseudonimem kryje się J.K. Rowling!!!) o śledztwach prowadzonych przez detektywa Cormorana Strike'a i jego asystentkę Robin Ellacott. Kobieta otrzymuje tajemniczą przesyłkę i z przerażeniem stwierdza że jest to odcięta ludzka noga! Historia dwojga ludzi którzy znaleźli się na życiowym zakręcie, ale także pasjonująca, pełna emocji intryga kryminalna. Niepokojące i błyskotliwe - Joanne Rowling pokazała klasę także w trudnej dziedzinie sensacyjnego kryminału. Plus doskonały lektor - Maciej Stuhr również udowadnia swą aktorską klasę tym razem czytając dialogi z umiejętnością i wyczuciem.

 

Drugi raz dookoła świata : solo na bis / Krzysztof Baranowski ; czyta Henryk Pijanowski. - Piaseczno, 2008. [Pełna wersja 4 godz. 53 min.]

Wspomnienia słynnego żeglarza, kapitana jachtowego, podróżnika i dziennikarza, który w samotnych rejsach dwukrotnie opłynął kulę ziemską ( a w sumie przepłynął ćwierć miliona mil morskich). To relacja z drugiego rejsu, który odbył się ponad 30 lat po pierwszym, tym razem drogą pasatową ( chyba łatwiejszą) na jachcie Lady B. - ex. Wojewoda Pomorski. Autor i prowadzący Szkoły pod Żaglami znów udowadnia że jest nie tylko znakomitym żeglarzem ale i świetnym, interesującym autorem tekstów. Kapitanowi Baranowskiemu należy pogratulować odwagi i chłodnego dystansu do pełnego sukcesów, bogatego życia tego wybitnego morskiego podróżnika...

 

Teściową oddam od zaraz / Małgorzata J. Kursa ; czyta Joanna Lissner. - Warszawa,2012.

Kryminalne (z przymrużeniem oka) perypetie dwóch przyjaciółek, z których jedna zmaga się z problemami rodzinnymi (teściowa!), a druga z samotnością. W książce mamy też prawdziwego trupa - co prawda nie w szafie, ale zamiast tego są antyczne meble, w tym tajemniczy stolik, stanowiący kryminalną zagadkę. W tle przystojny prokurator, strzelający oczami w stronę samotnej Amy - a więc wątek miłosny gotowy. No i lekki, dowcipny język Małgorzaty Kursy, co daje nam przyjemną do słuchania lekturę. Przyjemnej zabawy!

 

Widzę cię / Irene Cao ; czyta Marta Wardyńska. - Katowice : Sonia Draga, 2015.

Coś dla miłośniczek nowej fali literatury rozpoczętej sukcesem "Pięćdziesięciu twarzy Greya". Młoda i sympatyczna Elena wraca do Wenecji, miasta swego dzieciństwa, by zająć się konserwacją zabytkowych obrazów. Spotyka przypadkowo przystojnego szefa kuchni Leonardo, który niepostrzeżenie staje się jej przewodnikiem nie tylko w tajnikach sztuki kulinarnych rozkoszy podniebienia. Razem wpadają w wir zmysłowej namiętności, a Leonardo wiedzie Elenę aż na skraj erotycznych obsesji. I nagłą katastrofą jest dla niej zakończenie romansu i zniknięcie kochanka bez śladu. Nie może zapomnieć o człowieku, który obudził w niej żądze, których istnienia nawet nie podejrzewała... 

 

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

Lipiec 2020
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
NADCHODZĄCE WYDARZENIE:
2020-07-16
godz. 18:00
Wirtualne spotkanie z Marcinem Ogdowskim

Biblioteka Główna
Wypożyczalnia Literatury dla Dorosłych
16.07.2020 r. godz. 18:00
Facebook @bibliotekajastrzebie

2020-07-30
godz. 18:00
Wirtualne spotkanie z Jakubem Kornhauserem

Biblioteka Główna
Wypożyczalnia Literatury dla Dorosłych
30.07.2020 r. godz. 18:00
Facebook @bibliotekajastrzebie

NAJNOWSZE FILMY
 

Wirtualne spotkanie z Rafałem Hetmanem

 

Wirtualne spotkanie z Łukaszem Dębskim

 

Wirtualne spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

 

Zasmakuj w muzyce

 

Zasmakuj w komiksach

 

Zasmakuj w czasopismach

 

Zasmakuj w literaturze dziecięcej

 

Zasmakuj w litaraturze czeskiej

 

Legimi - Polecane #4

 

Legimi - Polecane #3

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
WIĘCEJ
Zapraszamy do
współtworzenia zasobów
Śląskiej Biblioteki Cyfrowej
Stowarzyszenie Przyjaciół MBP
Uniwersytet Trzeciego Wieku
WIĘCEJ

NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail:

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

BIBLIOGRAFIA MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

WIĘCEJ

Zapytaj bibliotekarza
Imię i nazwisko: E-mail: Twoje pytanie:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Propozycja zakupu
Imię i nazwisko: E-mail: W jakie, Twoim zdaniem, książki powinna zaopatrzyć się biblioteka:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.