Mądrzy Cyfrowi II edycja – zakończenie projektu

W te wakacje w Bibliotece Głównej odbyły się zajęcia z cyklu „Mądrzy cyfrowi edycja II”. Głównym celem programu była edukacja uczniów w zakresie ekologii połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych. Uczestnicy spotkania wspólnie skupili się na problemie zanieczyszczenia środowiska. Podczas spotkań stworzono plakat w aplikacji Canva oraz PixTeller skupiający się na zanieczyszczeniu naszej planety, jak również komiks w programie ToonDoo i filmiki, które powstały dzięki aplikacji FilmoraGo oraz Toontastic 3D. Młodzież wzięła udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonała ekologiczne pudełka na plastikowe torby. Grupa uczestników projektu Mądrzy Cyfrowi wybrała się również do Centrum Edukacji Ekologicznej "Kropelka" w Jastrzębiu Zdroju, aby poznać system oczyszczania ścieków, który oczyszcza wodę. W sali konferencyjnej, za sprawą filmów edukacyjnych i prezentacji multimedialnych, dzieci zdobyły wiedzę teoretyczną, a później zostały oprowadzone po ośrodku i zobaczyły proces oczyszczania ścieków.