MARZEC 2019 - POLECAMY

Dekalog : prawdziwa droga w czasach zamętu / Piotr Glas ; rozmawia Tomasz P. Terlikowski. – Kraków : Esprit, 2018.

Książka jest wywiadem-rzeką przeprowadzonym przez Tomasza Terlikowskiego, znanego katolickiego dziennikarza, z egzorcystą, księdzem Piotrem Glasem. Duchowny w rozmowie opisuje drastyczne przykłady z własnej praktyki, walki duchowej osób opętanych przez złe moce. Jednocześnie wywiad jest przewodnikiem, jak wyzwolić się od grzechu i własnych słabości,  przezwyciężyć zło by osiągnąć zbawienie. Tekst ma sprowokować Czytelnika do rachunku sumienia i uświadomić mu że Dekalog to nie zbiór ograniczających naszą wolność przesądów, lecz reguły realizowania wolności człowieka.

Młyny boże : zapiski o Kościele i Zagładzie / Jacek Leociak. – Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2018. 

Profesor Jacek Leociak – uczony, literaturoznawca i współpracownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów tym razem nie pisze książki akademickiej, lecz przedstawia świadectwa osób, które były świadkami bądź niedoszłymi ofiarami holocaustu. Są to zarówno dowody bohaterstwa, empatii i współczucia wobec Żydów, jak i postawy niegodne chrześcijan i uczciwych ludzi. To kolejna próba odmitologizowania ważnego etapu naszej historii, oraz relacji między Kościołem Katolickim i społecznością żydowską.

Brat Elia : Boża opatrzność i jej apostoł / Fiorella Turolli ; przekład Monika Wańska. – Kraków : Esprit,2018.

Trzecia część historii najsłynniejszego współczesnego mistyka, godnego następcy słynnego Ojca Pio. Uważany już za życia za świętego, znany z mistycznych wizji, stygmatów, którymi obdarowany jest szczególnie podczas świąt Wielkanocnych, uzdrowiciel i cudotwórca. Warte przeczytania wraz z wcześniejszymi częściami: „Anioł ze stygmatami zatrzymał się w moim domu” oraz „Tajemnica światła. Brat Elia od Apostołów Bożych”.

Łobuzy : grzesznicy mile widziani / Grzegorz Kramer SJ, Piotr Żyłka ; rozmawia Łukasz Wojtusik. – Kraków : WAM, 2018.

Połączenie odebrane / Adam Boniecki ; [redakcja Michał Okoński]. – Kraków : Tygodnik Powszechny ; Znak, 2018.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Maj 2020
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
NADCHODZĄCE WYDARZENIE:
NAJNOWSZE FILMY
 

Zasmakuj w muzyce

 

Zasmakuj w komiksach

 

Zasmakuj w czasopismach

 

Zasmakuj w literaturze dziecięcej

 

Zasmakuj w litaraturze czeskiej

 

Legimi - Polecane #4

 

Legimi - Polecane #3

 

Legimi - Polecane #2

 

Legimi - Polecane #1

 

Legimi - film instruktażowy

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
WIĘCEJ
Zapraszamy do
współtworzenia zasobów
Śląskiej Biblioteki Cyfrowej
Stowarzyszenie Przyjaciół MBP
Uniwersytet Trzeciego Wieku
WIĘCEJ

NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail:

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

BIBLIOGRAFIA MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

WIĘCEJ

Zapytaj bibliotekarza
Imię i nazwisko: E-mail: Twoje pytanie:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Propozycja zakupu
Imię i nazwisko: E-mail: W jakie, Twoim zdaniem, książki powinna zaopatrzyć się biblioteka:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.