Muzyczna lektura na listopadowe wieczory

Nastała jesień, dni coraz krótsze a wieczory często robią się nudne. W poszukiwaniu ciekawej formy wypoczynku – proponujemy lekturę dobrej książki, która  w połączeniu z ciepłym kocem  i filiżanką gorącego napoju pozwoli nam się zrelaksować i odpocząć od codziennych obowiązków. Bo właśnie jesień sprzyja nadrobieniu literackich zaległości. Zachęcamy do lektury ciekawej książki oczywiście o tematyce muzycznej a zatem:

Ciągle w drodze – życie Boba Dylana / Howard Sounes

Fascynująca, świetnie napisana biografia Boba Dylana pióra Howarda Sounesa w doskonałym tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego. To opowieść o przedziwnym życiu Boba Dylana – aroganckiego chłopaka, poety symbolisty, artysta-prorok, laureat Nobla, Grammy, Pulitzera, Polara i Oscara, który odnalazł przyszłość w przeszłości, twórcy analizowanego przez miliony.

Raz, dwa, trzy, cztery. Beatlesi i ich czas / Craig Brown

Jak Beatlesi zmienili świat, jak udało się to czterem chłopcom z Liverpoolu, jak sława zmieniła ich samych. Wybierz się w podróż z autorem książki pełnej  dowcipu, anegdot, opowieści o zespole, którym zachwyca się kolejne pokolenie. Książka pełna radości i smutku, nienawiści,  opowieści o śmierci i życiu.

PRL : przeboje / Sławomir Koper, Marek Sierocki

Książka znakomitego duetu Sławomir Koper i Marek Sierocki. To muzyczna sentymentalna podróż po Polsce czasów PRL-owskich gdzie bawiono się głównie na potańcówkach i prywatkach. Jakie utwory muzyczne można było wtedy usłyszeć, jakie piosenki były hitami tamtych czasów, które królowały na radiowej antenie? O tym wszystkim jest właśnie ta książka.

Running up that hill : Kate Bush w 50 odsłonach / Tom Doyle

Kate Bush jest jedną z najbardziej niezwykłych artystek naszych czasów. Biografia artystki to składający się z 50 rozdziałów wielostronny portret tej wybitnej wokalistki, kompozytorki i tancerki. Książka zawiera obszerne fragmenty rozmów, które autor przeprowadził z Kate oraz ludźmi bliskimi jej osobiście i zawodowo.

Lady Gaga: Applause. Biografia ikony / Annie Zaleski

Jaka jest Gaga, gdy schodzi ze sceny? Książka odkryje przed tobą nieznane dotąd fakty o ikonie muzyki pop, dowiesz się, co mówią o niej jej współpracownicy i przyjaciele oraz przekonasz się ze to bardzo pracowita i wytrwała artystka.