Nasi Goście 2015

Rafał Witek - autor powieści i wierszy dla dzieci i młodzieży; pisze i rymuje. Tworzy wiersze i opowiadania do szkolnych podręczników, publikuje też w „Świerszczyku”. W roku 2004 za książkę „Plaża tajemnic” został nagrodzony w prestiżowym konkursie „Popisz się przed dzieckiem”. Jest autorem książek: „Plaża tajemnic”, „Julka Kulka”, „Fioletka i ja” , „Dzieciaki kontra FOBIA”, „Klub latających ciotek” . Pisarz prowadzi również bloga http://rafalwitek.blogspot.com/

 

 

Melania Kapelusz - ukończyła prawo i studia literacko-artystyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracuje z poczytnym magazynem dla dzieci "Świerszczyk", w którym wraz z Bajetanem Hopsem publikuje zapiski z „Pamiętnika pewnego Świerszczyka”. Pisarka jest autorką opowiadań o przygodach sześcioletniej dziewczynki: „Kinga i co z niej wyrośnie” oraz „Kinga i jak ją rozgryźć”, a także książek „Koty, czyli Historie z pewnego podwórka”, „Krasnoludki” i „Tajemnica pewnej sąsiadki”. 

 

 

Ida Pierelotkin - debiutowała powieścią Ala Betka, która została nagrodzona w konkursie im. Astrid Lindgren, jest laureatką nagrody Guliwer w Krainie Olbrzymów. Jest autorką książek: Pepa, nie świruj!, Co ma piernik do wiatraka?, Dwie połówki pomidora, 10 minut rowerem.

 

 

Andrzej Żak - autor licznych książek, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży.  Napisał m.in.: Olimpiadę zwierząt, Zegarowo, Zbójnickie dukaty, Rycerz króla jegomości, czyli polskie opowieści rycerskie.

 

Małgorzata Strękowska-Zaremba - pisarka, dziennikarka, recenzentka. Autorka serii opowieści o Okropnym Maciusiu, cyklu przygód Filipka, opowiadań z dreszczykiem w zbiorach Opowiadania z kluczem, książki Willa trzech łotrów oraz Detektyw Kefirek rek śledzi śledzia. 

 

Arkadiusz Niemirski - autor książek dla młodzieży i dorosłych. Pisarz zadebiutował powieścią Pan Samochodzik i skarby wikingów, którą wydał w 2000r. w kolejnych latach wydał 16 tomów opowieści o Panu Samochodziku.  Arkadiusz Niemirski jest również autorem książek: Pojedynek detektywów, Zbrodnia prawie doskonała, Tajemnica Fabritiusa, Klątwa Nipkowa i Prowokator

 

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

Maj 2020
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
NADCHODZĄCE WYDARZENIE:
NAJNOWSZE FILMY
 

Zasmakuj w muzyce

 

Zasmakuj w komiksach

 

Zasmakuj w czasopismach

 

Zasmakuj w literaturze dziecięcej

 

Zasmakuj w litaraturze czeskiej

 

Legimi - Polecane #4

 

Legimi - Polecane #3

 

Legimi - Polecane #2

 

Legimi - Polecane #1

 

Legimi - film instruktażowy

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
WIĘCEJ
Zapraszamy do
współtworzenia zasobów
Śląskiej Biblioteki Cyfrowej
Stowarzyszenie Przyjaciół MBP
Uniwersytet Trzeciego Wieku
WIĘCEJ

NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail:

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

BIBLIOGRAFIA MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

WIĘCEJ

Zapytaj bibliotekarza
Imię i nazwisko: E-mail: Twoje pytanie:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Propozycja zakupu
Imię i nazwisko: E-mail: W jakie, Twoim zdaniem, książki powinna zaopatrzyć się biblioteka:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.