Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

Nasi Goście 2015

Nasi Goście 2015

Rafał Witek - autor powieści i wierszy dla dzieci i młodzieży; pisze i rymuje. Tworzy wiersze i opowiadania do szkolnych podręczników, publikuje też w „Świerszczyku”. W roku 2004 za książkę „Plaża tajemnic” został nagrodzony w prestiżowym konkursie „Popisz się przed dzieckiem”. Jest autorem książek: „Plaża tajemnic”, „Julka Kulka”, „Fioletka i ja” , „Dzieciaki kontra FOBIA”, „Klub latających ciotek” . Pisarz prowadzi również bloga http://rafalwitek.blogspot.com/

 

 

Melania Kapelusz - ukończyła prawo i studia literacko-artystyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracuje z poczytnym magazynem dla dzieci "Świerszczyk", w którym wraz z Bajetanem Hopsem publikuje zapiski z „Pamiętnika pewnego Świerszczyka”. Pisarka jest autorką opowiadań o przygodach sześcioletniej dziewczynki: „Kinga i co z niej wyrośnie” oraz „Kinga i jak ją rozgryźć”, a także książek „Koty, czyli Historie z pewnego podwórka”, „Krasnoludki” i „Tajemnica pewnej sąsiadki”. 

 

 

Ida Pierelotkin - debiutowała powieścią Ala Betka, która została nagrodzona w konkursie im. Astrid Lindgren, jest laureatką nagrody Guliwer w Krainie Olbrzymów. Jest autorką książek: Pepa, nie świruj!, Co ma piernik do wiatraka?, Dwie połówki pomidora, 10 minut rowerem.

 

 

Andrzej Żak - autor licznych książek, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży.  Napisał m.in.: Olimpiadę zwierząt, Zegarowo, Zbójnickie dukaty, Rycerz króla jegomości, czyli polskie opowieści rycerskie.

 

Małgorzata Strękowska-Zaremba - pisarka, dziennikarka, recenzentka. Autorka serii opowieści o Okropnym Maciusiu, cyklu przygód Filipka, opowiadań z dreszczykiem w zbiorach Opowiadania z kluczem, książki Willa trzech łotrów oraz Detektyw Kefirek rek śledzi śledzia. 

 

Arkadiusz Niemirski - autor książek dla młodzieży i dorosłych. Pisarz zadebiutował powieścią Pan Samochodzik i skarby wikingów, którą wydał w 2000r. w kolejnych latach wydał 16 tomów opowieści o Panu Samochodziku.  Arkadiusz Niemirski jest również autorem książek: Pojedynek detektywów, Zbrodnia prawie doskonała, Tajemnica Fabritiusa, Klątwa Nipkowa i Prowokator

 

 

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68